Zveme Vás na cvičení v Klubu zdravá záda. Tisk Email
Napsal uživatel MUDr. Jitka Mašková - Švejdová
Středa, 19 Srpen 2009 10:03

Zdravotní cvičení Klubu Zdravá záda:
1.semestr 15.9.2009  -  28.1.2010
2.semestr 2.2.2010  - 29.6.2010

Kurzovné na každý semestr 600,-Kč, cena jednotlivých cvičení 50,- Kč

Tělocvična SOŠ Schullhofova, Praha 4 Jižní Město

úterý od 18 do 19 hod - preventivní a léčebné cvičení pro dospělé - cvičí Mgr. Radka Drahorádová

úterý od 19 do 20 hod - léčebné kondiční cvičení pro dospělé - cvičí Mgr. Kateřina Soušková

čtvrtek od 18 do 19 hod - preventivní  zdravotní cvičení pro dospělé s používáním cvičebních pomůcek - cvičí Mgr. Anna Steinerová, ke cvičení je třeba vlastní overball (možnost zakoupení před cvičením).

!!! v červnu spojujeme všechna troje cvičení – na úterky 18-19hod, lektorky se budou v červnu střídat.

!!! cvičení odpadá ve dnech školního volna !!!

Zdravotní cvičení a 12ti hodinové kurzy Školy zad byly prvními aktivitami Klubu zdravá záda. Cvičení bylo nejprve ve škole Květnového vítězství, potom jsme dva roky cvičili v bývalé školce v Dubnově ulici a nyní již několik let v Schullhofově škole v blízkosti autobusové zastávky Brechtova. Vystřídalo se již i několik lektorů. Tím úplně prvním byl ing. Jiří Kocvera, který přinášel do cvičení prvky z jogy a Taiči /cvičil po 2 roky/. Potom rok jsem vedla cvičení pouze sama – používala jsem zdravotní cvičení obohacené hlavně z Taiči a snažila jsem se cvičence naučit cvičení „osum brokátů“, které je velmi kvalitní, zdravotně prospěšné. Seriál "osmi brokátů" začne vycházet v tomto e-časopise od září. Dalším rokem se ke mně přidala Bc. Alžběta Kuncová, nejprve jsme se střídali ve vedení cvičení po týdnu, potom došlo k rozšíření cvičení na dvě hodiny týdně. Bylo to období, kdy na Jižním Městě nebylo další možnost cvičit, a tak někdy bylo i tolik lidí, že jsme cvičili ve velké tělocvičně v Schullhofově škole a aby všichni viděli, stála jsem uprostřed tělocvičny a během cvičení jsem se pomalu otáčela. Na Bětku určitě někteří z Vás vzpomínají. Je škoda, že po dokončení medicíny, odešla pracovat nejprve mimo Prahu a později na druhou stranu Prahy a tak nás opustila. Jednoho dne mne oslovila studentka Anička Frančeová /nyní Mgr. A. Steinerová/, že by měla zájem u nás cvičit. Z jejího cvičení jsem měla obrovskou radost, protože má nevšední talent. A tak jsme rozšířili cvičení na tři hodiny týdně. Nyní již po tři roky cvičení nevedu, cvičí tři cvičitelky s odborným vzděláním – dvě fyziotherapeutky a jedna absolventka tělovýchovné fakulty a všechny tři cvičí velmi pěkně s cílem odstranit vertebrogenní obtíže a zlepšit Vaši celkovou kondici.