E-magazín o pohybu, zdravém vývoji, ergonomii, sportu a cestování.

CESTA
Mamaboard – sportovní aktivita nejen pro aktivní maminky Tisk Email
Sport
Napsal uživatel Zuzana Lindová   
Středa, 17 Červen 2015 14:04
Tento článek vznikl za přispění aktivní maminky Ivety a akční babičky Simony Dolejších, které poskytly cenné informace z vlastních zkušeností a také fotografie.
 

Sportovně založené maminky mohou vedle nadšení, štěstí a radosti z očekávání miminka pocítit omezení jejich dosavadního aktivního života. Po porodu také nastává otázka, kdo pohlídá po čas sportovních aktivit miminko. Tento problém může pomoci vyřešit právě mamaboard.

alt

Celý článek...
 
Spolupráce mezi praktiky a rehabilitačními lékaři aneb jak to vidím já? Tisk Email
Zdravý vývoj
Napsal uživatel MUDr. Jitka Mašková - Švejdová   
Pondělí, 08 Červen 2015 12:13

1. Akutní pacient by měl být zaléčen brzy po začátku obtíží. Tato zásada je často pacienty zneužívána, v čekárně přesvědčují sestřičku o naléhavosti obtíží, abychom se v ordinaci dozvěděli, že obtíže trvají již půl roku. Proto jsem vděčná praktickým lékařům, když upozorní, kterého pacienta je třeba brát statimově, a ještě lepší je se telefonicky domluvit, protože někdy nelze pacienta vzít ani při nejlepší vůli a praktický lékař může zvolit jiného kolegu. Akutního pacienta je pak nejlépe posílat dopoledne, aby si popřípadě mohl ještě chvíli na oddělení odpočinout vleže a event. se mohlo ještě v léčbě dále pokračovat, např. fyziatrií, měkkými technikami nebo akupunkturou.

Celý článek...
 
Ordinace Zdravá záda - provoz v letních měsících 2015 Tisk Email
Úvod
Napsal uživatel Administrator   
Čtvrtek, 28 Květen 2015 11:16

Vážení pacienti a klienti Ergonomservisu s.r.o. Zde jsou informace o provozu v Ordinaci Zdravá záda na pražském i smržovském pracovišti. Přejeme Vám krásné léto!

alt

 

Celý článek...
 
Tip na letní pobyt v Krkonoších Tisk Email
Cestování
Napsal uživatel Administrator   
Čtvrtek, 04 Červen 2015 12:32

Uvažujete o prázdninovém pobytu? Máte rádi horské léto? Trávíte rádi čas aktivně? Pro dovolenou plnou zážitků si můžete vybrat také Pension Simona v Harrachově, který nabízí příjemné ubytování za příznivé ceny, a to v krásné lokalitě na rozhraní Krkonoš a Jizerských hor.

alt

 

 
Ordinace Zdravá záda rozšířila spolupráci s pojišťovnami o VoZP ČR Tisk Email
Úvod
Napsal uživatel Administrator   
Pondělí, 04 Květen 2015 13:32

Milí čtenáři e-magazínu Cesta,

dovolujeme si Vám oznámit rozšíření spolupráce Ordinace Zdravá záda - pracoviště Smržovka se zdravotními pojišťovnami.

Po novém uzavření smlouvy s VoZP ČR spolupracujeme tedy v současnosti s následujícími pojišťovnami:

alt

  • MUDr. Jitka Mašková Švejdová - rehabilitační lékař - s pojišťovnami: 111 - VZP, 201 - VoZP, 205 - ČPZP, 207 - OZP, 209 - ZPŠ a 213 - RBP.

  • paní Danuše Spálenská - fyzioterapeut - s pojišťovnami:  201, 205, 207, 209 a 213.

Pacientům můžeme pomoci s problémy jako jsou: bolesti zad nebo končetin, bolesti hlavy, závratě nebo hučení v uších, potíže s hybností, poúrazové nebo pooperační stavy, ale řešíme také prevenci pomocí ergonomie, a tak může na konzultaci přijít každý, kdo by chtěl obtížím předcházet například vhodným cvičením nebo třeba jen úpravou chybných pohybových stereotypů.

Ordinační hodiny: 

PO:  13:00 – 18:00
ÚT:   8:00 – 13:00
ČT:   8:00 – 10:00
 
Akutní pacienty přijmeme po telefonické dohodě i mimo ordinační dobu.

Pacienti se mohou objednat u paní Zuzany Lindové na tel. 602 819 158 ve všední dny od 8.00 do 18.00.

V červnu bude ordinace Zdravá záda mimo provoz. Proto doporučuji pacientům s chronickým onemocněním objednat se k vyšetření na květen, ordinace v červnu jen 1. 6. a 2. 6., dále od 7. 7. budeme pracovat již celé léto. Po celou dobu však bude možné objednávat pacienty na tel. 602 819 158.

 
Pozvánky na akce KRNAP Tisk Email
Pohyb
Napsal uživatel Administrator   
Čtvrtek, 22 Leden 2015 10:59

Máme pro Vás pozvánky na několik akcí KRNAPu, které podle nás stojí za navštívení. Stačí si vybrat a užít si hezký zážitek:-)

alt  alt  alt  alt

 
Stoleté výročí vánoc - aneb vánoce na frontě 1914 Tisk Email
Úvod
Napsal uživatel MUDr. Jitka Mašková - Švejdová   
Pondělí, 15 Prosinec 2014 16:58

Vánoce přichází pravidelně a pro většinu z nás mnoho znamenají. Vánoce přišly i po prvním půlroce války – války světové. Panoval všeobecný strach, strach chlapů na frontě, na blízkost smrti si nejde zvyknout. Strach jejich blízkých doma o muže ve válce i o to, jak sami přežijí. Moje babička na Vysočině měla manžela na frontě na Piavě, hospodářství, doma čtyři velmi malé děti a na posteli ležící svou matku s těžkým revmatismem. Ani jí se manžel nevrátil.

 

Celý článek...
 
Ve Vrchlabí vzniká broukoviště Tisk Email
Pohyb
Napsal uživatel Administrator   
Úterý, 19 Květen 2015 09:53

Vrchlabským zámeckým parkem se ozýval zvuk motorové pily. Kvůli napadení houbou vějířovcem obrovským (Meripilus giganteus) musela specializovaná firma provést obvodovou redukci koruny asi 30 metrů vysokého buku lesního. Správa Krkonošského národního parku jako správce tohoto parku se rozhodla dřevo z tohoto buku využít k založení tzv. broukoviště. Vznikne nedaleko místa, kde strom stál, tedy poblíž geologické stezky a rybníčku. 

Celý článek...
 
Výlet na ferátu Nonnenfelsen aneb proč děti baví lézt po skalách Tisk Email
Pohyb
Napsal uživatel Zuzana Lindová   
Pátek, 24 Duben 2015 07:14

Moje dcera chodí na horolezecký kroužek. Vždycky jsem přemýšlela, kde se v ní vzala touha lézt po výškách, já mám závratě, i když se podívám v paneláku přes zábradlí dolů do šachty mezi schody. Ale před dvěma dny jsem to pochopila. Byla jsem s ní jako doprovod na výletě horolezeckého kroužku na ferátu Nonnenfelsen nedaleko za hranicemi Německa.

Celý článek...
 
Na hory nejen v zimě Tisk Email
Cestování
Napsal uživatel Administrator   
Úterý, 13 Leden 2015 10:15

Malebné horské městečko Harrachov v Krkonoších je známou zimní destinací pro všechny milovníky zimních sportů. Nejen v zimě mají ale Krkonoše co nabídnout. Taková procházka po horách v prvních jarních paprscích v prostředí probouzejícího se horského jara může být pro vás také nezapomenutelným zážitkem. A abyste měli kam hlavu složit, doporučujeme opět příjemnou nabídku Pensionu Simona.

alt

Více: www.pensionsimona.cz

 
Jsme na Facebooku Tisk Email
Úvod
Napsal uživatel Administrator   
Pondělí, 06 Říjen 2014 14:15

Aktuální informace o Ergonomservisu a Ordinaci léčebné rehabilitace ve Smržovce se dozvíte na naší facebookové stránce:

alt

 
« ZačátekPředchozí12DalšíKonec »

Strana 1 z 2