E-magazín o pohybu, zdravém vývoji, ergonomii, sportu a cestování.

CESTA
Ordinace Léčebné rehabilitace - nové pracoviště ve Smržovce Tisk Email
Úvod
Napsal uživatel Administrator   
Středa, 17 Září 2014 11:40

MUDr. Jitka Mašková Švejdová, lékařka rehabilitační a fyzikální medicíny, ordinuje od 1. září 2014 v nové Ordinaci léčebné rehabilitace na Smržovce. Adresa je Hlavní 814, 468 51 Smržovka (mapa). Ordinace se nachází v budově pekařství v prvním mezipatře, kde Vás již budou navigovat cedulky na dveřích. 

Více informací o nové ordinaci se dozvíte zde.

 
Reportáž: Cesta do Francie a Španělska v dubnu 2014 - díl 6. Tisk Email
Cestování
Napsal uživatel Luboš Mašek   
Čtvrtek, 27 Listopad 2014 09:56

V minulé předposlední části jsme strávili den v Cartageně a sledovali přípravy na večerní velikonoční procesí. Také v Los Alcazares připravovali velikonoční trhy, které začínaly následujícího dne.

Celý článek...
 
Akreditované kurzy - problematika ADHD Tisk Email
Zdravý vývoj
Napsal uživatel Administrator   
Úterý, 25 Listopad 2014 12:13

Pohybové studio MUDr. Věry Kleplové vypsalo program akreditovaných kurzů pro rok 2015. Kurzy se zabívají problematikou ADHD (porucha pozornosti s hyperaktivitou) u dětí. Níže si můžete prohlédnout pozvánku se všemi potřebnými informacemi.

alt

 

 
Cizinci - léčba v ČR Tisk Email
Úvod
Napsal uživatel Administrator   
Pátek, 21 Listopad 2014 09:45

Velmi mnoho cizinců jezdí do Česka za plánovanou zdravotní péčí. Přibližně 5 x více cizinců ze zemí EU jezdí za zdravotní péčí k nám, než naopak vycestuje Čechů do zahraničí.

Centrum mezistátních úhrad - CMU sdružuje pro cizince informace o poskytovatelích zdravotní péče v ČR. Jedním z takových poskytovatelů je také Ordinace léčebné rehabilitace s oběma svými pracovišti (Praha a Smržovka v severních Čechách). Ordinace se zabývá léčbou a prevencí onemocnění pohybového ústrojí a poskytuje akutní i preventivní ambulantní péči a rehabilitaci.

Informace pro cizince o Ordinaci léčebné rehabilitace - Praha najdete zde a o Ordinaci léčebné rehabilitaci - Smržovka zde, na stránkách CMU.

 
Dana Spálenská - rozhovor s olympijskou reprezentantkou v sáňkování Tisk Email
Sport
Napsal uživatel Zuzana Lindová   
Pondělí, 27 Říjen 2014 13:14

Dnes si budu povídat s paní Danuší Spálenskou, která spolupracuje s Ordinací léčebné rehabilitace Zdravá záda jako fyzioterapeutka. To však není důvodem našeho rozhovoru. Na paní Spálenské nás totiž zaujala její sportovní minulost. Bývala velmi dobrou a úspěšnou sáňkařkou. A řekněte – kdo z nás se může pochlubit tím, že nás reprezentoval na olympiádě?

Dana Spálenská - ZOH Grenoble 1968

Celý článek...
 
Učím se s ní žít Tisk Email
Úvod
Napsal uživatel MUDr. Jitka Mašková - Švejdová   
Pondělí, 04 Srpen 2014 18:47

S kým že se učím žít? No přece se svou nemocí. Chronická nemoc se většinou vplíží nečekaně, když je člověk nejvíce rozběhnutý, má nejvíce plánů a je „jeho“ svět.
Nemoc se tedy vplíží a drží se člověka někdy pevně a někdy méně pevně, někdy je léčitelná či dokonce vyléčitelná, někdy nastane patová situace a někdy nemoc pomalu či rychle vítězí.

Celý článek...
 
Dechová rehabilitace u chronické obstrukční plicní nemoci /informace pacientům/ Tisk Email
Zdravý vývoj
Napsal uživatel MUDr. Jitka Mašková - Švejdová   
Sobota, 25 Únor 2012 09:24

Onemocnění Chronická obstrukční plicní nemoc vyžaduje pravidelnou péči pneumologa /plicního lékaře/.  V plicní ambulanci je pravidelně sledován celkový zdravotní stav,  funkční stav plic a dle zjištěných výsledků je pacient léčen medikamenty. Každý pacient může též  přispět k tomu, aby dlouhodobě udržel svůj zdravotní stav bez zhoršování a dokonce aby funkční hodnoty plic se zlepšily.

Celý článek...
 
Houbová kulajda Tisk Email
Úvod
Napsal uživatel Michaela Čermáková   
Pátek, 07 Listopad 2014 15:05

Nebo také kudlánky, jak říkala naše bábi, je houbová polévka, na které se pozná, s jak velikou láskou je vařená. Existuje spousta receptů na tu zaručeně pravou kulajdu, ale tenhle…ten je hodně vymazlený.

alt

Celý článek...
 
Ergonomservis Tisk Email
Ergonomie
Napsal uživatel Administrator   
Středa, 10 Září 2014 08:09

Ergonomservis logo

Slyšeli jste někdy slovo ergonomie? Možná jste zaslechli alespoň přídavné jméno "ergonomický". Ergonomická klávesnice, ergonomická židle, ergonomická rukojeť... A znamená to, že jmenovaná věc je dobře padnoucí lidskému tělu svým tvarem a snadno se používá bez poškození těla. Na ergonomické klávesnici se dobře píše, nebolí z ní ruce, nepoškozuje zdraví. Na ergonomické židli se dobře sedí, je hezky tvarovaná, poskytuje optimální oporu páteři, nebolí z ní záda. Ergonomická rukojeť se dobře drží a pěkně padne do ruky.

Celý článek...
 
Geocaching – závislost nebo prevence? - Mgr. Petra Horynová Tisk Email
Sport
Napsal uživatel Administrator   
Čtvrtek, 31 Říjen 2013 22:42

Potkali jste v přírodě či blízko svého bydliště podivně se chovajícího člověka, který koukal do mobilu či GPS, případně hrabal klacíkem v trávě a listí, lezl na strom a snažil se chovat nenápadně? Možná jsem to byla já. Před pár lety bych netušila, že „k nim“ budu taky patřit. A kdo ze čtenářů mě zná, ví, že jsem na geocachingu už pěkně závislá. Jaká to je vlastně závislost? A nebo je to prevence nebezpečných jevů (v mém případě gaučing, obezita, lenost)?

 

Celý článek...
 
« ZačátekPředchozí12DalšíKonec »

Strana 2 z 2