E-magazín o pohybu, zdravém vývoji, ergonomii, sportu a cestování.

Poprvé ve fitness centru Tisk Email
Recenze
Napsal uživatel Mgr. Anna Steinerová   
Pondělí, 26 Duben 2010 08:17

Poprvé ve fitness centruAutor: Martin Hojda
Vydala: Grada 2007, 188 stran + DVD

Kniha s DVD o cvičení ve fitness centru je určena jak úplným začátečníkům, tak i pokročilejším cvičencům, kteří si chtějí rozšířit své znalosti. Cílem publikace je informovat a teoreticky připravit čtenáře na samostatné a pravidelné cvičení ve fitness centru.


Poprvé ve fitness centruPřesné popisy cviků jsou doprovázeny fotografiemi úvodní a konečné fáze pohybu. DVD pak názorně doplňuje popis cviků videosekvencemi, které zachycují provedení všech cviků pro lepší vizuální představu a osvojení pohybových návyků při cvičení.

V úvodní části knihy nalezneme velmi užitečnou kapitolu „Vstupní diagnostika“, poskytující čtenáři návod, jak si otestovat rozsahy v kloubech a páteři, sílu svalů s tendencí k oslabení či délku svalů s tendencí ke zkrácení.

Po kapitole „Strečink“ následuje hlavní kapitola „Posilování“ podávající podrobný, ale přitom srozumitelný popis posilování hlavních svalových skupin. Cviky prováděné na přístrojích, které běžně nalezneme v moderních fitness centrech jsou doplněny o několik cviků na velkém míči či na podložce. Velmi oceňujeme, že popis každého cviku je doplněn informací o správném způsobu dýchání a nejčastějších chybách při jeho provádění. Závěrečné kratší kapitoly se věnují tvorbě tréninkových plánů a stravování.

Jak autor sám uvádí, kniha je vlastně jednoduchým a stručným průvodcem ke cvičení a návodem, jak se učit přemýšlet o svém těle a o svém vlastním fitness programu s hlavním důrazem na správné držení těla a správné provádění cvičení.