E-magazín o pohybu, zdravém vývoji, ergonomii, sportu a cestování.

Sportovní aktivity pro celou rodinu Tisk Email
Recenze
Napsal uživatel MUDr. Jitka Mašková - Švejdová   
Pátek, 04 Prosinec 2009 21:28

Sportovní aktivity pro celou rodinuAutorka: Petra Jandová
Vydala: Grada Publishing, a.s., 2009
Podtitul: Výlety rodičů s dětmi za sportem

Autorka nám velmi přehledně představila dvacet jedna sportů vhodných pro činnost celé rodiny. Sporty jsou zařazené do jednotlivých ročních měsíců, tak jak je výhodné s nimi začít. O každém z těchto sportů najdeme v knize základní teoretické informace a informace ryze praktické, za kterými je znát osobní zkušenost autorky.

Sportovní aktivity pro celou rodinuZ knihy se dozvíme, kde začít, kolik nás sport bude stát, jaká bude časová náročnost, zvláštnosti pro různě staré děti. Informace o sportu je vždy doplněna i několika webovými adresy, kde můžeme se dozvědět ještě více.

Kniha je velmi užitečná jak pro jednotlivce, kteří mají zájem zkusit jednotlivé sporty, tak zvláště pro rodiny s dětmi. Získané informace z knihy pomůžou rodičům orientovat se ve sportovních aktivitách a začít s celou rodinou praktikovat sport či sporty, a tím i kniha pomáhá posílit vzájemné vztahy v rodině. Cílem rodinných sportů nejsou maximální výkony, ale zdravý pohyb a společně trávený volný čas. Oceňuji i kapitolu na konci knihy – Každodenní start v každém věku.

Knihu tedy doporučuji rodinám i jednotlivcům jako pomocníka k aktivizaci členů rodiny rozličného věku. Společné sportování vede i k vzájemnému pochopení potřeb členů rodiny a vznik schopnosti brát ohledy na druhého.